ETNO CAFE || WROCŁAW

Etno Cafe nie trzeba specjalnie przedstawiać mieszkańcom Wrocławia – Ci od lat kojarzą pod tą nazwą najwyższej jakości świeżo paloną kawę. 

Jakiś czas temu w niepozorny okrągły kiosk, koczujący pomiędzy Renomą a Placem T. Kościuszki wstąpiło nowe życie. A wszystko to za sprawą właścicieli Etno Cafe, którzy postanowili wskrzesić jego żywot, tworząc kawiarnię z prawdziwego zdarzenia. Spacerując ulicą Świdnicką w kierunku Rynku, nie sposób nie zauważyć historycznego Okrąglaka z przykuwającym wzrok neonem.

Całkiem niedawno ta mała i niepozorna kawiarenka wzbogaciła się o kolejne rodzeństwo – tym razem nowy lokal otworzono w budynku OVO, tuż obok Galerii Dominikańskiej. Skuszona ładnym wnętrzem, wybrałam się na oględziny. Jeśli wydaje Wam się, że w miejscu, które szczyci się kawą z własnej palarni (w ofercie znajdziemy m.in. ziarna etiopskie oraz brazylijskie), osoba która w ogóle nie pije tego napoju, będzie czuć się nieswojo, jesteście w błędzie. Nie znoszę kawy pod żadną postacią – nie przemycicie mi tego okropnego smaku w cukierkach, lodach, pod postacią niepozornej posypki na ciastku W-Z. Nie znaczy to jednak, że w menu Etno nie znalazłam nic dla siebie.

Bo otóż okazuje się, że kawiarnia poza kultowymi kawami (których do wyboru jest tu chyba milion) oferuje również soki, koktajle, smoothie, herbaty oraz smakowite przekąski: świeże kanapki, sałatki – o ciastach już nawet nie wspomnę, bo panoszą się tu pełną gębą.

Mnie najbardziej urzekła atmosfera tego miejsca – niewymuszony, podążający lekko w kierunku slow klimat. Fajni ludzie, dobre jedzenie. Czego chcieć więcej?

ETNO CAFE OVO || ul. Podwale 83, Wrocław