CIEKAWE MIEJSCA WE WROCŁAWIU

on-zmywa-3
Szukacie nowych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu? A może znudziły Was już kultowe kawiarnie i butiki opisywane w dosłownie każdym przewodniku po stolicy Dolnego Śląska? W takim razie, zapraszam tędy.

ON ZMYWA

Od lipca na wrocławskim Trójkącie działa urocza cukiernia dowodzona pod przewodnictwem Anny Hasior-Gołębiewskiej. Na parterze jednej z przedwojennych kamienic kryje się prawdziwe królestwo drożdżówek, bułeczek cynamonowych, rogalików, tart i wszystkich tych wypieków, na myśl o których cieknie ślina. Dostępne ciacha wypiekane są na miejscu i powstają z wielką dbałością o jakość: używa się tu wyłącznie naturalnych i dobrych składników. Brzmi pysznie!

On Zmywa || Ul. Prądzyńskiego 37/1a

14311344_973859816057137_670956195843576076_o

on-zmywa-4 on-zmywa-5

NATURA RZECZY

Concept store skupiony wokół polskiej sztuki współczesnej oraz designu. W ofercie sklepu znajdziecie m.in.: ceramikę, meble, tekstylia, artykuły dla dzieci, oświetlenie, dodatki do domu oraz dzieła sztuki. Natura rzeczy posiada również swoją odsłonę online, więc jeśli nie mieszkacie we Wrocławiu, nic straconego. Właściciele galerii dużą wagę przywiązują do odpowiedniego doboru marek, które oferują klientom: uwagę zwraca się tu nie tylko na estetykę samych przedmiotów, ale również na ich funkcjonalność i użyteczność.

Super! Zdecydowanie brakowało takiego miejsca w naszym mieście.

Natura rzeczy || ul. Kazimierza Jagiellończyka 24, Wrocław

natura-rzeczy


natura-rzeczy-3

natura-rzeczy-4

ZIELARNIA

Świeżutkie miejsce na wrocławskim Nadodrzu. Oprócz roślin – głównie doniczkowych – znajdziecie tu stylowe akcesoria do ich pielęgnacji: szklany spryskiwacz, oryginalną konewkę, retro nożyce do ogrodu, ręcznie robioną donicę ceramiczną itp. Na osobne wyróżnienie zasługują jednak oplątwy – rośliny, które do życia potrzebują jedynie światła i wody – zawieszone w ozdobnych pojemnikach na każdym zrobią duże wrażenie. W Zielarni znajduje się również specjalne miejsce z kaktusami – w sam raz dla wszystkich fanów sukulentów. Za całym projektem stoją dwie siostry, które stworzyły ten nietypowy koncept z roślinami, bo wierzą, że przestrzeń wypełniona kwiatami nabiera indywidualnego klimatu i charakteru.

Zielarnia || ul. Łokietka 3, Wrocław

zielarnia1 zielarnia2 zielarnia3

Zobacz również: Rzeczy we Wrocławiu, które zrobisz za darmo / Ukryte miejsca we Wrocławiu / Wrocław absztyfikant